Projekt logo

End of the Day

Sklep online z odzieżą dla kobiet

Logo w stylu skandynawskim, czyli elegancja, minimalizm i prostota.

 

Realizacja: 2019

Projekt logo sklepu odzieżowego dla pań

Naszym zadaniem było wykonanie logo sklepu, którego klientkami są dojrzałe, modne panie. Od początku głównym wymogiem, który musieliśmy spełnić, był minimalizm i wręcz ascetyczna prostota formy. Powstało wiele szkiców i propozycji, ale ostatecznie zwyciężył powyższy wariant. Prezentujemy go Państwu w wersji sprzed ostatecznych poprawek.

Cechą stylu skandynawskiego jest m.in prostota, nowoczesność i minimalizm. Świetnie sprawdził się więc bezszeryfowy, geometryczny krój pisma pozbawiony niepotrzebnych ozdób. Przestrzeń pomiędzy znakami została dodatkowo rozświetlona, aby uniknąć wrażenia ściśniętego tekstu. Dla dodatkowego odciążenia kompozycji, zakończenia pierwszej i ostatniej litery zasygnalizowane są beżowymi kropkami. Usunięcie kresek nadało projektowi lekkości, kropki natomiast optycznie dopełniły całość.

W kolorystyce dominuje czerń, która podkreśla prostotę logo, ale jednocześnie czyni je eleganckim. Jedynym dodatkiem jest tutaj beż, którego zadaniem jest urozmaicenie i ocieplenie projektu. Efektem jest stonowana i harmonijna kompozycja.

Nastepny projekt

Kancelaria Balcer